Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sie 2, 2017 in Motoryzacja |

Samochód dla rodziny

Każdy staje w pewnym momencie swojego życia przed motoryzacyjnym wyborem.
Zadaje sobie pytanie jakie auto będzie najodpowiedniejsze dla rodziny?

Idealny auto rodzinne powinno łączyć ze sobą kilka cech, samochód ten powinien być: praktyczny, komfortowy, funkcjonalny, przestronny, niedrogi w naprawach i w trakcie eksploatacji.

Poniżej kilka proponowanych modeli polecanych dla rodziny.

Honda CR-V 2.2 i-CTDi To po prostu podniesione kombi z funkcjonalną kabiną.
Możemy w tym samochodzie liczyć na: przesuwną tylną kanapę, pojemny kufer, dużą liczbę praktycznych schowków oraz wygodny stolik między przednimi fotelami. Zastosowany napęd 4×4 nie lubi bezczynności. Nieużywany dość szybko odmówi posłuszeństwa. Polecamy trwałego i oszczędnego diesla 2.2. Benzyniak 2.0 dość dużo pali. Zalety – CR-V II generacji to jeden z najbardziej praktycznych i najmniej awaryjnych kompaktowych SUV-ów. Kosztuje niemało, ale z reguły zapewnia niedrogą i bardzo spokojną eksploatację

Audi A6 1.9 TDI samochód ten to ulubieniec Polaków oprócz ogromnego wnętrza możemy liczyć na bogate wyposażenie. Polecamy benzyniaka 1.8T i diesla 1.9 TDI. Odradzamy awaryjny silnik 2.5 TDI.  Audi a6 to duży samochód za niewielkie pieniądze. Do tego: bogate wyposażenie, wciąż niezły prestiż, komfortowe wnętrze i kufer o przyzwoitej pojemności. Koszty utrzymania są dość przystępne jak na segment E – szeroki wybór tanich zamienników.

Opel Vectra 1.9 CDTi Powiększony o 13 cm w stosunku do sedana i liftbacka rozstaw osi robi swoje: kufer pomieści od 530 do 1850 l bagażu, a pasażerowie podróżujący w drugim rzędzie mają tyle miejsca na nogi, ile w pojazdach o rozmiar większych. Oprócz tego za Vectrą przemawiają przystępne ceny zakupu oraz niewysokie koszty utrzymania. Ten samochód do wzorców bezawaryjności nie należy, ale większość usterek ma raczej charakter kosmetyczny i można usunąć je stosunkowo niewielkim kosztem. Polecamy jednostki 1.8 i 2.0 oraz diesla 1.9 CDTI. Uwaga na benzyniaka 2.2 – dość szybko rozciąga się w nim łańcuch rozrządu.