Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on kwi 8, 2018 in Motoryzacja |

Jak dobrać części do samochodu?

Jak dobrać części do samochodu?

Nie zawsze jest tak, że możesz zlecić wybranie odpowiednich części do samochodu mechanikowi. Poniżej znajdziesz kilka podpowiedzi, które pomogą Ci szybciej wyszukiwać podzespoły, które będą idealnie pasowały do Twojego auta. Wiemy, że to jest trudne, ale nie jest niemożliwe. Zaczynamy!

Czy gdy masz internet to to oznacza, że nie masz problemu z dobraniem części?

Początkowo mogłoby się tak wydawać, ale to tylko złudzenie. A ono jak wiadomo może prowadzić do rozczarowań. To, że znasz rocznik, model oraz markę samochodu, nie oznacza wcale, że będziesz w stanie dobrać do niego odpowiednie części zamienne lub oryginalne.

Jak wyszukiwać części po marce, modelu oraz roczniku auta?

W większości ogólnodostępnych katalogów części zamiennych oraz w sklepach internetowych, które są prowadzone przez hurtownie części samochodowych w Poznaniu, podzespoły są wyszukiwane na podstawie modeli i roczników. Zanim jednak rozpoczniesz tego rodzaju poszukiwania, to najpierw musisz sprawdzić, takie parametry, jak: moc silnika, data produkcji i wyposażenie. Musisz wiedzieć również o tym, że określenie mocy jednostki jest ważnie nie tylko, jeżeli szukasz części zamiennych do samego silnika, ale również wtedy, gdy szukasz jakiegoś elementu układu hamulcowego, zawieszenia albo elektryki. Bardzo istotne jest też to, czy Twój samochód został wyposażony w automatyczną skrzynię biegów oraz klimatyzację. Gdy już znajdziesz w katalogu część, która Twoim zdaniem powinna pasować, to zapoznaj się z dokładnym opisem podzespołu. Czasami właśnie w nim znajduje się informacja, że dany element nie pasuje do aut z klimatyzacją. Właśnie wtedy warto odwiedzić hurtownie części samochodowych Poznań.