Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sty 14, 2017 in Informacje |

Czy pies zawsze musi wychodzić na spacer?

Czy pies zawsze musi wychodzić na spacer?

Przyjmując psa pod swój dach należy pamiętać, że zawsze będzie on wymagał codziennego spaceru. Ruch jest dla psa niezwykle istotny i zaniechanie tej formy aktywności w jego przypadku kończy się zwykle pogorszeniem jego samopoczucia i ogólnego stanu zdrowia. Jednak zdarza się, że właściciel nie jest w stanie zapewnić psu kilku spacerów w ciągu dnia, co sprawia, że zwierzę może nie móc załatwić swoich potrzeb fizjologicznych. Jak rozwiązać ten problem?

 

Na początku warto pamiętać, że nie każdy pies będzie w stanie nauczyć się korzystania z kuwety. Zazwyczaj małe rasy psów, takie jak york czy maltańczyk są w stanie to zrobić i warto je tego uczyć jak najwcześniej.
Jak nauczyć psa czystości w bloku? Przede wszystkim trening czystości należy zacząć tak samo jak w standardowym przypadku już w wieku szczenięcym. Im więcej miesięcy ma pies tym mniejsza szansa na to, że będzie w stanie bezproblemowo korzystać z kuwety. Warto pamiętać, że kuweta dla psa nie przypomina za bardzo kuwety dla kota. Należy więc zwrócić na to uwagę podczas kupowania tego produktu w sklepie.
W przypadku młodego psa należy po prostu przenosić go do kuwety po każdym posiłku.